دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

احوال فایل‌های فروش مسکن در شروع سال

منبع خبر: روزنامه دنیای اقصاد

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: با شروع سال جدید حجم فایل فروش واحدهای مسکونی برخی از بنگاه‌های املاک کاهش یافته است و از سوی دیگر تعداد فایل‌های سپرده‌شده به عده‌ای از بنگاهداران نسبت به سال گذشته ثابت باقیمانده و تغییری نکرده است.
این روزها نوسان حجم فایل‌های فروشی سپرده شده به بنگاه‌های املاک به انصراف برخی از فروشنده‌ها از فروش واحدشان مربوط می‌شود.
ستون امروز نبض بازار به بررسی وضعیت حجم فایل‌های واحدهای مسکونی فروشی در تعدادی از بنگاه‌ها پرداخته‌ که به این شرح است:
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان بریانک در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قبل از شروع سال جدید نزدیک به 50 درصد از فروشنده‌ها با مراجعه به بنگاه‌ درخواست کردند تا از عرضه فایل‌شان به متقاضیان خودداری کنیم.
وی افزود: معمولا این وقت از سال مالکان به دلیل تعیین قیمت‌های جدید فروش، واحدهای خود را به بازار خرید عرصه نمی‌کنند.
محمدی تصریح کرد: مابقی فروشنده‌هایی که همچنان در بازار حضور دارند به اصطلاح «فروشنده‌های به روز» هستند، یعنی واحدشان را حاضرند به قیمت روز به خریدار تحویل دهند.
این فعال بازار مسکن کاهش قیمت مسکن را برای آینده پیش‌بینی کرد.
از طرف دیگر در خیابان عبدل‌آباد مشاور املاکی اظهار کرد: قبل از پایان سال 92 تا به امروز هیچ‌کدام از فروشنده‌ها از عرضه واحدشان به بازار در شرایط فعلی منصرف نشده‌اند و برعکس مشتاقانه در انتظار خریدار هستند.
وی درباره تعداد متقاضیان حاضر در بازار خرید گفت: در حال حاضر تعداد فروشنده‌های حاضر در بازار غیرقابل مقایسه با حجم خریداران است.
وقتی قیمت فروش یک واحد 50 تا 55 متری بین 150 تا 160 میلیون تومان اعلام می‌شود چطور قدرت خرید متقاضیان باید بالا باشد؟
جاهدی همچنین تاکید کرد: اکنون همه مالکان فروشنده هستند فقط ممکن است سازنده‌ها در فروش واحدشان تردید داشته باشند.
اما در برخی از محله‌ها طبق گفته بنگاهداران اکثر مالکان از فروش واحدشان منصرف شده‌اند.
بنگاهداری در خیابان نظام آباد تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت اکثر مالکان قبل از اتمام اسفندماه خواهان عدم مشتری‌یابی برای واحدشان شدند.
وی افزایش دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات را توجیهی بر افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام کرد.
حاجی بابایی خرداد و تیرماه را زمان شروع نوسان قیمت مسکن عنوان کرد.

کلکتور تلفیقی
لوله سان اصفهان (سان پكس)
 
پروفیل قوطی مربع 100X100 میلیمتر
لوله و پروفيل ساوه
 
شیر فلکه کشویی
شير سازی سامين
 
دریل چکشی GBH 2-20 S
ابزار سرا(Bosch)
 
دستگیره ساتن
تلرانس
بيمه ايران نمايندگی محارم
تدوین مقررات ملی ساختمان در مرکز تحقیقات مسکنرئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به تشکیل شورای عالی تحقیقات، آموزش و فناوری، گفت: تدوین مقررات ملی ساختمان برعهده این مرکز قرار گرفته است.ثبت ۳۵۱ زلزله بالای ۵.۵ ریشتر/ یک میلیون نفر در بافت فرسودهرئیس بخش زلزله شناسی و خطرپذیری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۳۵۱ زلزله بالای ۵.۵ ریشتر در کشور ثبت شده است، گفت: یک میلیون نفر از جمعیت تهران در بافت فرسوده سکونت دارند.تعیین محدودیت سرعت برای حمل ونقل عمومیوزیر راه و شهرسازی بر آموزش رانندگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: تعیین محدودیت سرعت برای ناوگان حمل و نقل برون شهری متناسب با وضعیت جغرافیایی کشور تهیه می‌شود.نصب هشدار سریع زلزله در تهران گروه مسکن- هاجر شادمانی: شهر تهران پس از سال‌ها ادعای برخی نهادهای تحقیقاتی، بالاخره به بسته کامل تکنولوژی «هشدار سریع زلزله» مجهز شد. «اتاق کنترل» شریان‌های حیاتی پایتختگروه مسکن- بهشاد بهرامی: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه‌اندازی سامانه جامع مدیریت بحران شهر تهران خبر داد.نیمی از ساختمان‌‌ها تاب زلزله ندارندگروه مسکن- نورا حسینی: از 20 میلیون واحد مسکونی که در کشور ساخته شده است، 11 میلیون واحد از آنها به روش بنایی احداث شده که هیچ‌گونه مقاومتی در برابر زلزله ندارند.دفاع معاون نیکزاد از مسکن‌مهرمعاون مسکن و ساختمان دولت دهم، با دفاع از طرح مسکن‌مهر و اثرگذاری آن بر تامین نیاز مسکن کم‌درآمدها، تنها اشکال طرح را افزایش ظرفیت ساخت در سال‌های آخر دولت قبل عنوان کردبورس مسکن در آینده نزدیک تشکیل می شودعضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بورس و اوراق بهادار با اشاره به تشکیل بورس مسکن در آینده ای نزدیک از مدیریت بازار عرضه و تقاضا و در نتیجه کاهش سودهای غیرمتعارف برخی فعالان بازار مسکن خبر داد.تخلفات سنگین 8سال گذشته حوزه ساخت وساز درکیش/پرندپایتخت اداری نمی شودتهران - ایرنا - معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی از انجام تخلفات سنگین هشت سال قبل در حوزه ساخت و سازهای جزیره کیش خبر داد.
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2015 B3m Co. All rights reserved.