دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

احوال فایل‌های فروش مسکن در شروع سال

منبع خبر: روزنامه دنیای اقصاد

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: با شروع سال جدید حجم فایل فروش واحدهای مسکونی برخی از بنگاه‌های املاک کاهش یافته است و از سوی دیگر تعداد فایل‌های سپرده‌شده به عده‌ای از بنگاهداران نسبت به سال گذشته ثابت باقیمانده و تغییری نکرده است.
این روزها نوسان حجم فایل‌های فروشی سپرده شده به بنگاه‌های املاک به انصراف برخی از فروشنده‌ها از فروش واحدشان مربوط می‌شود.
ستون امروز نبض بازار به بررسی وضعیت حجم فایل‌های واحدهای مسکونی فروشی در تعدادی از بنگاه‌ها پرداخته‌ که به این شرح است:
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان بریانک در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قبل از شروع سال جدید نزدیک به 50 درصد از فروشنده‌ها با مراجعه به بنگاه‌ درخواست کردند تا از عرضه فایل‌شان به متقاضیان خودداری کنیم.
وی افزود: معمولا این وقت از سال مالکان به دلیل تعیین قیمت‌های جدید فروش، واحدهای خود را به بازار خرید عرصه نمی‌کنند.
محمدی تصریح کرد: مابقی فروشنده‌هایی که همچنان در بازار حضور دارند به اصطلاح «فروشنده‌های به روز» هستند، یعنی واحدشان را حاضرند به قیمت روز به خریدار تحویل دهند.
این فعال بازار مسکن کاهش قیمت مسکن را برای آینده پیش‌بینی کرد.
از طرف دیگر در خیابان عبدل‌آباد مشاور املاکی اظهار کرد: قبل از پایان سال 92 تا به امروز هیچ‌کدام از فروشنده‌ها از عرضه واحدشان به بازار در شرایط فعلی منصرف نشده‌اند و برعکس مشتاقانه در انتظار خریدار هستند.
وی درباره تعداد متقاضیان حاضر در بازار خرید گفت: در حال حاضر تعداد فروشنده‌های حاضر در بازار غیرقابل مقایسه با حجم خریداران است.
وقتی قیمت فروش یک واحد 50 تا 55 متری بین 150 تا 160 میلیون تومان اعلام می‌شود چطور قدرت خرید متقاضیان باید بالا باشد؟
جاهدی همچنین تاکید کرد: اکنون همه مالکان فروشنده هستند فقط ممکن است سازنده‌ها در فروش واحدشان تردید داشته باشند.
اما در برخی از محله‌ها طبق گفته بنگاهداران اکثر مالکان از فروش واحدشان منصرف شده‌اند.
بنگاهداری در خیابان نظام آباد تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت اکثر مالکان قبل از اتمام اسفندماه خواهان عدم مشتری‌یابی برای واحدشان شدند.
وی افزایش دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات را توجیهی بر افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام کرد.
حاجی بابایی خرداد و تیرماه را زمان شروع نوسان قیمت مسکن عنوان کرد.

سه راهی 90 درجه
ر-سين-دال
 
شیرفلکه کشویی تیپB با پکینگ اورینگی PN10
فار آب
 
(Masterseal 380 P (Atroseal M-12
دگوسا ايرانيان
 
الوان پرتغالی
سینا کاشی
 
پروفیل قوطی مربع 70X40 میلیمتر
لوله و پروفيل ساوه
بيمه ايران نمايندگی محارم
قیمت مسکن و اجاره بها در تهران افزایش یافت بر اساس گزارش بانک مرکزی، هر متر زیربنای واحد مسکونی در آبان‌ماه امسال نسبت به آبان سال گذشته۷.۳ درصد، همچنین نرخ اجاره بها ۱۰.۴درصد افزایش یافته است. سناریوهای ملکی در تهران جدید جزئیات بیشتر طرح «کاهش مناطق 22گانه به نصف» از زبان معاون شهرسازی شهرداری تهران مصرف انرژی 2 برابر تولید ثروت در ایرانرئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با انتقاد از نحوه مصرف انرژی در کشور گفت: عمده هدر رفت انرژی در بخش‌های مسکونی است. قانون پیش‌فروش ساختمان امکان اجرا ندارد امکان اجرای این قانون وجود ندارند چراکه شناسنامه فنی واحد و ساختمان به عنوان مفادی از قانون مذکور هنوز در کشور نهادینه نشده است. جهش 100میلیون مترمکعبی مصرف گاز با ورود موج جدید سرما/ قطعی و افت فشار گاز نداریمپیش بینی می شود میزان مصرف گاز همزمان با اوج سرمای هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه به حدود 450 میلیون مترمکعب در روز افزایش یابد.بحران در کارخانجات مصالح ساختمانی/نیمی از سیمانی‌ها غیرفعال شدواحدهای تولید مصالح ساختمانی همچنان با بحران مواجه هستند بطوری که نیمی از کارخانه‌های سیمان غیرفعال شده و مابقی با زیان به کار خود ادامه می‌دهند.موج جدید گرانی به سبک دولت یازدهم/ برق ۱۰ تا ۲۰ درصد گران شددولت تدبیر و امید در سکوت کامل خبری و بدون هیچ‌گونه اطلاع رسانی، با اخذ مجوز از شورای اقتصاد اقدام به افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت برق مصرفی مشترکان خانگی، تجاری، صنایع و عمومی کرد. مسکن 96 از دوربین عرضهرکورد 7 ساله تبدیل منابع در ساختمان‌های ناتمام؛ آدرس تحرک در بازار ساخت و ساز کجاست؟ کاهش ۵۰ درصدی کاهش آلودگی هوا با توسعه قطار حومه‌ای عملیاتی شدن و گسترش خطوط قطارهای حومه ای و مترو به عنوان حمل و نقل پاک ضروری ترین و اولویت دارترین اقدام در جهت کاهش معضلات شهرهای بزرگ و صنعتی از جمله تهران است.اختصاص هزار میلیارد تومان برای بازآفرینی بافت‌های تاریخیمعاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت احیا و بهسازی بافت های تاریخی، گفت: دولت در سال جاری نزدیک به یک هزار میلیارد تومان جهت بازآفرینی بافت های تاریخی کشور اختصاص داده است.قیمت تمام‌شده مسکن مهر پردیس اعلام شد + جدولقیمت نهایی واحدهای مسکن مهر سه فاز این شهر را اعلام کرد که بر اساس آن سهم آورده متقاضیان فاز ۹ جدید و ۵ بین ۴۱ تا ۴۳ میلیون تومان و واحدهای فاز ۸ نیز حداقل ۵۶ و حداکثر ۶۷ میلیون تومان اعلام شده است.آغاز اجرای آزمایشی طرح پیش‌فروش مسکن/واریز مبالغ به حساب امانیمدیرعامل بانک‌مسکن از آغاز آزمایشی اجرای طرح پیش‌فروش با همکاری دو انبوه‌ساز خبر داد و گفت:پیش‌خریدار با توجه به پیشرفت کار، مبالغی را به حساب امانی بانک مسکن واریز می‌کند.۷۵ درصد اقتصاد در بخش دولتی استبه گفته رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه یکی از معضلات کشور دولتی بودن اقتصاد است گفت که ۷۵ درصد اقتصاد در بخش دولتی است.نقشه انتقال تهران به عمقبررسی‌های یک گروه از استادان شهرساز نشان می‌دهد فضای زیرسطحی پایتخت می‌تواند با اجرای نقشه 10 ضابطه‌ای، در خدمت عموم شهروندان قرار بگیرد و از حفاری و گودبرداری‌های پرخطر رفع تهدید شود.نهادسازی در بخش مسکنحاکمیت رویکرد مکانیکی پروژه‌محور طی دهه‌های گذشته و کمرنگ بودن اصلاحات ساختاری و نهادی نتوانسته است مشکلات این بخش را مرتفع کند.مهاجرت معکوس محقق شددرحال حاضر روند مهاجرت از روستا به شهر در طی چهار دهه گذشته رو به کاهش بوده و مهاجرت از شهر به شهر رواج بیشتری یافته است.
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2016 B3m Co. All rights reserved.