دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

احوال فایل‌های فروش مسکن در شروع سال

منبع خبر: روزنامه دنیای اقصاد

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: با شروع سال جدید حجم فایل فروش واحدهای مسکونی برخی از بنگاه‌های املاک کاهش یافته است و از سوی دیگر تعداد فایل‌های سپرده‌شده به عده‌ای از بنگاهداران نسبت به سال گذشته ثابت باقیمانده و تغییری نکرده است.
این روزها نوسان حجم فایل‌های فروشی سپرده شده به بنگاه‌های املاک به انصراف برخی از فروشنده‌ها از فروش واحدشان مربوط می‌شود.
ستون امروز نبض بازار به بررسی وضعیت حجم فایل‌های واحدهای مسکونی فروشی در تعدادی از بنگاه‌ها پرداخته‌ که به این شرح است:
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان بریانک در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قبل از شروع سال جدید نزدیک به 50 درصد از فروشنده‌ها با مراجعه به بنگاه‌ درخواست کردند تا از عرضه فایل‌شان به متقاضیان خودداری کنیم.
وی افزود: معمولا این وقت از سال مالکان به دلیل تعیین قیمت‌های جدید فروش، واحدهای خود را به بازار خرید عرصه نمی‌کنند.
محمدی تصریح کرد: مابقی فروشنده‌هایی که همچنان در بازار حضور دارند به اصطلاح «فروشنده‌های به روز» هستند، یعنی واحدشان را حاضرند به قیمت روز به خریدار تحویل دهند.
این فعال بازار مسکن کاهش قیمت مسکن را برای آینده پیش‌بینی کرد.
از طرف دیگر در خیابان عبدل‌آباد مشاور املاکی اظهار کرد: قبل از پایان سال 92 تا به امروز هیچ‌کدام از فروشنده‌ها از عرضه واحدشان به بازار در شرایط فعلی منصرف نشده‌اند و برعکس مشتاقانه در انتظار خریدار هستند.
وی درباره تعداد متقاضیان حاضر در بازار خرید گفت: در حال حاضر تعداد فروشنده‌های حاضر در بازار غیرقابل مقایسه با حجم خریداران است.
وقتی قیمت فروش یک واحد 50 تا 55 متری بین 150 تا 160 میلیون تومان اعلام می‌شود چطور قدرت خرید متقاضیان باید بالا باشد؟
جاهدی همچنین تاکید کرد: اکنون همه مالکان فروشنده هستند فقط ممکن است سازنده‌ها در فروش واحدشان تردید داشته باشند.
اما در برخی از محله‌ها طبق گفته بنگاهداران اکثر مالکان از فروش واحدشان منصرف شده‌اند.
بنگاهداری در خیابان نظام آباد تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت اکثر مالکان قبل از اتمام اسفندماه خواهان عدم مشتری‌یابی برای واحدشان شدند.
وی افزایش دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات را توجیهی بر افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام کرد.
حاجی بابایی خرداد و تیرماه را زمان شروع نوسان قیمت مسکن عنوان کرد.

پروفیل درب و پنجره گروه هشت ضخامت 2.0mm
لوله و پروفيل ساوه
 
لوله دریپر‌‌دار - کلاس A - آبیاری قطره‌ای
ايران دريپ
 
راک صوتی با توان300W با رادیوپخش -سلکتور
صنايع الكترونيك افشار(هوراند)
 
پارکت HDF آلمان Dynamic Clic
صنايع چوب آزيدهاك
 
گیره دیوارکوب
جاروی مركزی آرامين
بيمه ايران نمايندگی محارم
بسته «اشتغال و سرمایه‌گذاری» در شهرهای جدیدطرح عملیاتی وزارت راه‌‌وشهرسازی برای رقابت‌پذیر کردن شهرهای جدید اطراف کلان‌شهرها و ارتقای امکانات زندگی و سکونتی این مناطق، آماده شد.اما و اگرهای افزایش وام مسکنتهران - ایرنا - به فاصله شش ماه از دو برابر شدن تسهیلات مسکن، این بار نیز مسئولان وزارت راه و شهرسازی خواستار افزایش دوباره این تسهیلات برای کلانشهرها شدند.دستورالعمل فروش زمین 99 ساله به صاحب مسکنبا تصویب هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید و موافقت وزیر راه‌وشهرسازی، امکان فروش زمین‌های 99ساله به 400 هزار مالک مسکن ‌مهر در 18 شهرجدید‌ کشور فراهم شد.وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد دو گام برای خیز صنعتیفاهم سه‌جانبه برای پروژه جدید صنعتی در نشست بانک‌مرکزی چه گذشت؟ طرح خصوصی‌ها برای جذب پولخش خصوصی در حالی در نشستی با رئیس‌کل بانک‌مرکزی ماموریت یافته راهکارهایی برای توزیع منابع بدون رشد پایه پولی به بانک‌مرکزی ارائه کند
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2014 B3m Co. All rights reserved.