دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

احوال فایل‌های فروش مسکن در شروع سال

منبع خبر: روزنامه دنیای اقصاد

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: با شروع سال جدید حجم فایل فروش واحدهای مسکونی برخی از بنگاه‌های املاک کاهش یافته است و از سوی دیگر تعداد فایل‌های سپرده‌شده به عده‌ای از بنگاهداران نسبت به سال گذشته ثابت باقیمانده و تغییری نکرده است.
این روزها نوسان حجم فایل‌های فروشی سپرده شده به بنگاه‌های املاک به انصراف برخی از فروشنده‌ها از فروش واحدشان مربوط می‌شود.
ستون امروز نبض بازار به بررسی وضعیت حجم فایل‌های واحدهای مسکونی فروشی در تعدادی از بنگاه‌ها پرداخته‌ که به این شرح است:
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان بریانک در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قبل از شروع سال جدید نزدیک به 50 درصد از فروشنده‌ها با مراجعه به بنگاه‌ درخواست کردند تا از عرضه فایل‌شان به متقاضیان خودداری کنیم.
وی افزود: معمولا این وقت از سال مالکان به دلیل تعیین قیمت‌های جدید فروش، واحدهای خود را به بازار خرید عرصه نمی‌کنند.
محمدی تصریح کرد: مابقی فروشنده‌هایی که همچنان در بازار حضور دارند به اصطلاح «فروشنده‌های به روز» هستند، یعنی واحدشان را حاضرند به قیمت روز به خریدار تحویل دهند.
این فعال بازار مسکن کاهش قیمت مسکن را برای آینده پیش‌بینی کرد.
از طرف دیگر در خیابان عبدل‌آباد مشاور املاکی اظهار کرد: قبل از پایان سال 92 تا به امروز هیچ‌کدام از فروشنده‌ها از عرضه واحدشان به بازار در شرایط فعلی منصرف نشده‌اند و برعکس مشتاقانه در انتظار خریدار هستند.
وی درباره تعداد متقاضیان حاضر در بازار خرید گفت: در حال حاضر تعداد فروشنده‌های حاضر در بازار غیرقابل مقایسه با حجم خریداران است.
وقتی قیمت فروش یک واحد 50 تا 55 متری بین 150 تا 160 میلیون تومان اعلام می‌شود چطور قدرت خرید متقاضیان باید بالا باشد؟
جاهدی همچنین تاکید کرد: اکنون همه مالکان فروشنده هستند فقط ممکن است سازنده‌ها در فروش واحدشان تردید داشته باشند.
اما در برخی از محله‌ها طبق گفته بنگاهداران اکثر مالکان از فروش واحدشان منصرف شده‌اند.
بنگاهداری در خیابان نظام آباد تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت اکثر مالکان قبل از اتمام اسفندماه خواهان عدم مشتری‌یابی برای واحدشان شدند.
وی افزایش دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات را توجیهی بر افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام کرد.
حاجی بابایی خرداد و تیرماه را زمان شروع نوسان قیمت مسکن عنوان کرد.

شراره سبز
سینا کاشی
 
زانو تفنگی
جاروی مركزی آرامين
 
تبدیل پلی پروپیلن سان فیت
لوله سان اصفهان (سان فيت)
 
درپوش با واشر F
خاور سپيران (يونی پايپ)
 
سبد چهارگوش
صنايع استيل البرز
بيمه ايران نمايندگی محارم
اگر برجام نبود چه می‌شد؟اگر 27 دی پارسال برجام اجرایی نمی‌شد، فرضا تحریم‌ها تصاعدی بالا می‌رفت و وضع نفت ما ادامه پیدا می‌کرد، کل درآمد نفتی کشور امسال 32 الی 33 هزار میلیارد تومان بیشتر نبود. تزریق ۷۸۰۰میلیارد تومان به مسکن در سال آینده/مسکن ۸درصد گران شدرشد ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن خبر داد و با اشاره به سپرده‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت:‌ سال آینده بدون اتکا به بودجه دولت، ۷۸۰۰ میلیارد تومان در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شودآخوندی: بلندمرتبه سازی، هزینه کردن از جیب ملت ایران استوزیر راه و شهرسازی گفت: بلندمرتبه سازی در ایران از منظر اقتصاد سیاسی هزینه کردن از جیب ملت ایران است و با سربار کردن هزینه‌های فراوان به مردم، به برخی قشرهای خاص سود کوتاه‌مدت می رساند. هزینه‌های برج‌سازی برای تهران مرتفع‌سازی در کریدورهای هوایی مشکل حل نشدنی محیط زیستوام ۴۰ میلیونی مسکن مهر ابلاغ شدمدیرعامل شرکت عمران پردیس از ابلاغ مجوز بانک مرکزی برای افزایش وام ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان خبر داد. تدارک دخل و خرج منقبض برای تهران؟ 6 پیام بودجه 96 پایتخترشد ناچیز 4/ 3 درصدی منابع شهرداری، انقباض حداکثری بودجه سال آینده را نشان می‌دهد؛ اما فرضیه‌هایی درباره آن مطرح است. فرصت احیای دو عوارض پایدار در تهران فراهم است. اصلاحیه 2000 میلیاردی برای هوشمندسازی ترافیکبرای هوشمندسازی شهر تا دوهزار میلیارد تومان بیشتر از رقم مصوب بودجه امسال هزینه کند؛ رقمی که به گفته رئیس کمیته حمل‌ونقل شورای شهر، با بودجه ساخت یک خط مترو برابری می‌کند.تشدید مشکلات زیستی تهران با ساخت بناهای بلند در کریدورهای اصلیساخت بناهای بلنددرکریدورهای اصلی راموجب تشدیدمشکلات زیستی تهران دانست و گفت:درکوهپایه‌های پایتخت مجوزهای ساختمان‌های بلندی داده شده که عملا گردش هوا رابامشکل مواجه کرده است.جزئیات مذاکرات جدید فرودگاهی ایران با ایتالیا و فرانسهمعاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها بااشاره به ساخت فرودگاه‌های جدید در دو شهر اهواز و چابهار، گفت: ساخت فرودگاه در چابهار سودده نیست اما از نظر استراتژیک لازم است.بازار آهن قربانی رکود مسکن شد/۱۴۰۰ آهن‌فروش تعطیل کردندنه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیافتد بلکه رکود شدیدتر هم شده است، گفت: در طول ۳ سال اخیر حدود ۱۴۰۰ واحد آهن فروشی تعطیل شده است.یک کارشناس مسکن: برجام مسکن را رونق ندادیک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه سیاست‌های اقتصادی دولت در بخش مسکن باعث فلج شدن این بخش شده است گفت: نیمه اول سال آینده شاهد تحولاتی در بخش مسکن و ساختمان خواهیم بود.نخستین پرواز ایرباس تازه خریداری شده به مشهد انجام شدهواپیمای ایرباس 321 تازه خریداری شده روز سه شنبه در نخستین پرواز خود جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران را از تهران به مشهد آورد.450 هزار کنتور هوشمند تا پایان سال نصب می شودمدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) از نصب 450 هزار کنتور هوشمند با هدف الکترونیکی شدن کارها تا پایان امسال خبر داد.خطوط برق فشار قوی به کمک توسعه اینترنت می آیدرییس سازمان فناوری اطلاعات ایران از تفاهم با وزارت نیرو برای انتقال اطلاعات (دیتا) با استفاده از شبکه انتقال برق فشار قوی خبر داد و گفت: مقرر شد برای گسترش فیبرنوری در کشور از توان این بخش استفاده شود
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2017 B3m Co. All rights reserved.