دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

احوال فایل‌های فروش مسکن در شروع سال

منبع خبر: روزنامه دنیای اقصاد

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: با شروع سال جدید حجم فایل فروش واحدهای مسکونی برخی از بنگاه‌های املاک کاهش یافته است و از سوی دیگر تعداد فایل‌های سپرده‌شده به عده‌ای از بنگاهداران نسبت به سال گذشته ثابت باقیمانده و تغییری نکرده است.
این روزها نوسان حجم فایل‌های فروشی سپرده شده به بنگاه‌های املاک به انصراف برخی از فروشنده‌ها از فروش واحدشان مربوط می‌شود.
ستون امروز نبض بازار به بررسی وضعیت حجم فایل‌های واحدهای مسکونی فروشی در تعدادی از بنگاه‌ها پرداخته‌ که به این شرح است:
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان بریانک در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قبل از شروع سال جدید نزدیک به 50 درصد از فروشنده‌ها با مراجعه به بنگاه‌ درخواست کردند تا از عرضه فایل‌شان به متقاضیان خودداری کنیم.
وی افزود: معمولا این وقت از سال مالکان به دلیل تعیین قیمت‌های جدید فروش، واحدهای خود را به بازار خرید عرصه نمی‌کنند.
محمدی تصریح کرد: مابقی فروشنده‌هایی که همچنان در بازار حضور دارند به اصطلاح «فروشنده‌های به روز» هستند، یعنی واحدشان را حاضرند به قیمت روز به خریدار تحویل دهند.
این فعال بازار مسکن کاهش قیمت مسکن را برای آینده پیش‌بینی کرد.
از طرف دیگر در خیابان عبدل‌آباد مشاور املاکی اظهار کرد: قبل از پایان سال 92 تا به امروز هیچ‌کدام از فروشنده‌ها از عرضه واحدشان به بازار در شرایط فعلی منصرف نشده‌اند و برعکس مشتاقانه در انتظار خریدار هستند.
وی درباره تعداد متقاضیان حاضر در بازار خرید گفت: در حال حاضر تعداد فروشنده‌های حاضر در بازار غیرقابل مقایسه با حجم خریداران است.
وقتی قیمت فروش یک واحد 50 تا 55 متری بین 150 تا 160 میلیون تومان اعلام می‌شود چطور قدرت خرید متقاضیان باید بالا باشد؟
جاهدی همچنین تاکید کرد: اکنون همه مالکان فروشنده هستند فقط ممکن است سازنده‌ها در فروش واحدشان تردید داشته باشند.
اما در برخی از محله‌ها طبق گفته بنگاهداران اکثر مالکان از فروش واحدشان منصرف شده‌اند.
بنگاهداری در خیابان نظام آباد تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت اکثر مالکان قبل از اتمام اسفندماه خواهان عدم مشتری‌یابی برای واحدشان شدند.
وی افزایش دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات را توجیهی بر افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام کرد.
حاجی بابایی خرداد و تیرماه را زمان شروع نوسان قیمت مسکن عنوان کرد.

شیارزن GNF 65 A
ابزار سرا(Bosch)
 
لوله فولادی گاز رسانی منازل DIN2440
لوله و پروفيل ساوه
 
سه راه صفحه‌دار توپیچ 180
لوله سان اصفهان (سان پكس)
 
کابل زمینی یک رشته NYY
سيم و كابل پيشرو رفسنجان
 
زانو سه راه 90 درجه صفحه دار پرسی
سوپر پايپ اينترناشنال
بيمه ايران نمايندگی محارم
وزارت نیرو با ۳۰هزار میلیارد تومان بدهی زمین‌گیر شد/رکود دامن پروژه های آب و برق را گرفت اقتصاد نامتعادل و ناکارآمد آب و برق در کشور موجب شده تا وزارت نیرو که سالها با یارانه دولت در بخش مصرف آب و مصرف برق و تزریق اعتبارات دولتی سرپا مانده بود، به مرز زمین گیری برسد.۷۰ درصد جمعیت تهران مازاد استنتایج یک تحقیق علمی نشان می دهد بیش از ۷۰ درصد از جمعیت تهران نسبت به حد بهینه و اندازه مطلوب شهری مازاد است چراکه تهران فقط می‌تواند برای ۲.۳ میلیون نفر زندگی مطلوب فراهم آورد. خانه‌های متروک در بیابانتعداد واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به ۱۱۷ هزار واحد رسیده که عمده آنها دور از شهرها و بدون خدمات زیربنایی و حمل و نقل مناسب ساخته شده است.اولی‌ها از کدام در وارد خانه شدند؟خانه اولی‌هایی که یک سال پیش در صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن ثبت نام کردند و حالا می‌توانند دو برابر مبلغ سپرده خود را وام بگیرند ممکن است تعداد معاملات مسکن کل کشور را 8 درصد افزایش دهند.تلفات شبکه توزیع برق تهران به ۵ درصد می‌رسدکاهش تلفات برق جزیی از برنامه‌های تدوین شده چندساله وزارت نیرو است. بر اساس این برنامه قرار است که تا انتهای امسال تلفات برق شبکه توزیع استان تهران به ۶.۲ درصد و تا سال ۱۴۰۴ به 5درصد برسد.مکمل وام برای خرید مسکن تجدیدنظر کاهشی در قیمت فایل‌های کهنه فروش چکی آپارتمان بدون فرمول جاده مخصوص برای ملک «ارج»مالکان کارخانه ارج برای فروش این کارخانه به بخش خصوصی با هدف تقویت توان تولید این کارخانه و به دنبال گمانه‌هایی که در روزهای اخیر از احتمال تغییر کاربری زمین توسط خریدار آتی این ملک منتشر شد حمایت استادان دانشگاه از شورای عالی شهرسازیروسای دانشکده‌های معماری و شهرسازی ۴ دانشگاه تهران، علم و صنعت ایران، شهید بهشتی و هنر در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی از مصوبه‌های شورای عالی شهرسازی و معماری حمایت کردند. آمار وخیم از مقاومت بیمارستان‌ها در برابر زلزلهبررسی بحران نشست در پایتخت نشان می‌دهد که اگر یک زلزله ۵ ریشتری در تهران بیاید می‌تواند خسارت یک زلزله ۷ ریشتری را به‌بار بیاورد.هدف برنامه ششم از تغییر مسیر مالیات شهریپیشنهاد دولت برای ایجاد مسیر انحرافی در تخصیص سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده به‌عنوان یکی از پایدارترین مالیات‌های شهری
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2016 B3m Co. All rights reserved.