دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

احوال فایل‌های فروش مسکن در شروع سال

منبع خبر: روزنامه دنیای اقصاد

گروه مسکن- مهدیس فرقانی: با شروع سال جدید حجم فایل فروش واحدهای مسکونی برخی از بنگاه‌های املاک کاهش یافته است و از سوی دیگر تعداد فایل‌های سپرده‌شده به عده‌ای از بنگاهداران نسبت به سال گذشته ثابت باقیمانده و تغییری نکرده است.
این روزها نوسان حجم فایل‌های فروشی سپرده شده به بنگاه‌های املاک به انصراف برخی از فروشنده‌ها از فروش واحدشان مربوط می‌شود.
ستون امروز نبض بازار به بررسی وضعیت حجم فایل‌های واحدهای مسکونی فروشی در تعدادی از بنگاه‌ها پرداخته‌ که به این شرح است:
یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان بریانک در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قبل از شروع سال جدید نزدیک به 50 درصد از فروشنده‌ها با مراجعه به بنگاه‌ درخواست کردند تا از عرضه فایل‌شان به متقاضیان خودداری کنیم.
وی افزود: معمولا این وقت از سال مالکان به دلیل تعیین قیمت‌های جدید فروش، واحدهای خود را به بازار خرید عرصه نمی‌کنند.
محمدی تصریح کرد: مابقی فروشنده‌هایی که همچنان در بازار حضور دارند به اصطلاح «فروشنده‌های به روز» هستند، یعنی واحدشان را حاضرند به قیمت روز به خریدار تحویل دهند.
این فعال بازار مسکن کاهش قیمت مسکن را برای آینده پیش‌بینی کرد.
از طرف دیگر در خیابان عبدل‌آباد مشاور املاکی اظهار کرد: قبل از پایان سال 92 تا به امروز هیچ‌کدام از فروشنده‌ها از عرضه واحدشان به بازار در شرایط فعلی منصرف نشده‌اند و برعکس مشتاقانه در انتظار خریدار هستند.
وی درباره تعداد متقاضیان حاضر در بازار خرید گفت: در حال حاضر تعداد فروشنده‌های حاضر در بازار غیرقابل مقایسه با حجم خریداران است.
وقتی قیمت فروش یک واحد 50 تا 55 متری بین 150 تا 160 میلیون تومان اعلام می‌شود چطور قدرت خرید متقاضیان باید بالا باشد؟
جاهدی همچنین تاکید کرد: اکنون همه مالکان فروشنده هستند فقط ممکن است سازنده‌ها در فروش واحدشان تردید داشته باشند.
اما در برخی از محله‌ها طبق گفته بنگاهداران اکثر مالکان از فروش واحدشان منصرف شده‌اند.
بنگاهداری در خیابان نظام آباد تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت اکثر مالکان قبل از اتمام اسفندماه خواهان عدم مشتری‌یابی برای واحدشان شدند.
وی افزایش دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی و آهن‌آلات را توجیهی بر افزایش قیمت مسکن در سال آینده اعلام کرد.
حاجی بابایی خرداد و تیرماه را زمان شروع نوسان قیمت مسکن عنوان کرد.

موزاییک کفی 1/112
موزائيك زنوز
 
گچ گیپتن
گچ زمرد(سامان)
 
لوله صنعتی گالوانیزه ابعاد 42.25mm
لوله و پروفيل ساوه
 
مشعل گازوئیل سوز PM3-PLO-118
پارس مشعل
 
کاشی آبشار سفید- 20x30
سامان كاشی
بيمه ايران نمايندگی محارم
شیبانی اصل، دبیر کمیته علمی همایش سازنده پاسخگو شد در جلسه شورای سیاستگزاری همایش سازندگان و تولیدکنندگان حرفه ای مسکن و ساختمان (سازنده پاسخگو) دکتر شیبانی اصل، دبیر کمیته علمی همایش سازنده پاسخگو شد ترکان با ضروری خواندن شناسنامه فنی و ملکی برای کلیه ساختمان ها اعلام کرد:منصفانه نیست تنها پس انداز مردم یعنی مسکن، واجد شرایط فنی نباشد+گزارش تصویریسازنده پاسخگو و شناسنامه فنی ملکی دو روی یک سکه اندحضور سازنده یا تولیدکننده پاسخگو و متعهد یک اصل ضروری است که در حوزه ساخت و ساز تقریبا مغفول ماندهشرایط اقتصادی مانع اجرای شناسنامه فنی و پاسخگویی سازندگانیک کارشناس مسکن شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و کشور را مانع بزرگی برای اجرا و صدور واقعی شناسنامه فنی ملکی ساختمان و همچنین پاسخگویی سازندگان دانست.روایت چمران از لایحه مدیریت یکپارچه شهری رئیس شورای شهر تهران از بررسی لایحه مدیریت یکپارچه شهری در کمیسیون کلانشهرها خبر داد پروژه‌های عمرانی شهر تهران زیر زمین می‌رودگروه مسکن: شهردار تهران اعلام کرد: برای کاهش مشکلات محیط زیستی بخش زیادی از پروژه‌های جدید عمرانی شهر تهران در زیر زمین اجرا می‌شوند.سود «مسکن » در دوره رکودبسازوبفروش‌ها سال گذشته در تهران و کشور به ترتیب 42درصد و 95درصد سود کردند اثبات تحلیل کارشناسان درباره اشتباه رفتاری در ساخت‌وساز Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/845744/#ixzz3L7m7jTle
كليه حقوق اين سايت مربوط به بازار مصالح و مسكن محارم می‌باشد.  Copyright © 2014 B3m Co. All rights reserved.